Kendi Farkına Varma Zamanı Geldi

Hayatımızda hep ikinci plana attığımız insanlar bizi her defasında zorluklardan kurtarıyor. Ve biz bazen ya bunun farkında değiliz yada bilerek görmemezlikten geliyoruz. Hepimizin başına gelmiştir, uygulansa çok güzel fikirdir ama kimse sizi ciddiye alıp fikrinizi dinlemez veya dinlesede bir işe yaramaz diyip hem hevesinizi kırıp hemde sizi konu dışında bırakarak sizin fikriniz olan bir şeyi başkalarına anlatarak veya göstererek ön plana çıkan insanlar hepimizin hayatına girmiştir. Güzel bir espriyi siz yaptığınızda gülmeyen insanlar aynı espriyi başka biri yaptığında kahkaha atarak adete şaşkına çeviriyor bizleri.

Çocukluğumda köy okulunun bahçesinde futbol oynardık arkadaşlarım ile. Hiç ummadığım anda çok güzel bir pas gelir kaleci ile karşı karşıya gelinen o güzel pas, vursam aslında gol olacak ama vurmuyorsun hemen yanında ki arkadaşına veriyorsun pası ve gol olmasını beklerken atamıyor arkadaşın ama tepkiler yine size geliyor doğru pas vermedin diye kimse demiyor şutu başkası çekti diye olsun diyip bir dahakine daha güzel pas veririm diye uğraşıyorsun, hoş görüden edepten, saygıdan ödün vermiyorsun. Üzülüyorsun, bencillik yapıp atmadım diye değil o arkadaş o golü atamadı diye atsa kahraman olacak herkes onun etrafında toplanacak olsa bile hiç bir beklenti içine girmeden ben atayım benim etrafımda insanlar toplansın çabasında olmadan. İkinci planda olmak üzmüyor çünkü ego gurur yapmıyorsun bunu ve yine kendine kızıyor insan belki haklılar ben doğru versem o pası gol olurdu diye. Bu biraz daha güçlü yapıyor seni, Bu seni bir adım daha öne taşıyor. Kendini farkına varıyorsun, kendini tanımaya başlıyorsun.

Hani dedim ya ikinci plana attığımız insanlar bizi her defasında zorluklardan kurtarıyor diye hepimiz hatırlarız ilk okulda hep arkada oturan sessiz sakin bir öğrenci vardır belki adını bile sorduğunuzda çekinerek cevap verir işte o öğrenci çoğu zaman egosunu tatmin etmek için insanları aşşalayan, hor gören, insanların egosuna bakmadan onlara yardım eder ve bunu yardım ettim diye değil hoş görüden edepten ve ailesinden aldığı terbiye ile yapar. Bizi biz yapan değerleri koruyarak yapar bunu. Birşeyin farkına varamıyoruz. Baskın karakter insanların içine kapanık sessiz insanları daha çok bastırıp onların geleceğine etki ettiğini ve çoğu zaman o insanların fikir ve düşüncelerini a(ç)larak ortamlarda boy gösterdiğini, yanlışta olsa bir söyleyeceği varsa dinlemeyerek en büyük kötülüğü yapıyoruz aslında. Ve en büyük kötülüğü kendimize ve geleceğimize taşıyoruz.

ad826x90
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Konum Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Konum Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470