Hepimiz Çok Dertliyiz Değil Mi ?

Hepimiz çok dertliyiz değil mi ? O kadar çok dertliyiz ki Telefonumuzun şarjı bitti diye üzülüyoruz. Alış veriş yaparken çok beğendiğimiz kazağın bedeni olmadığı için üzülüyoruz, o kadar çok dertliyiz ki geç getirdiği için çayı, kahveyi garsona kızıyoruz. Metroda ağlayan çocuğa kızıyoruz, hastanede, postanede sıra bekliyoruz diye kızıyoruz. Sabır etmeyi bir köşeye bırak film arasına giren reklama kızıyoruz. O kadar stresliyiz ki kimseye tahammül edemiyoruz. Kimseye kulak vermiyoruz, dinlemiyoruz kimseyi, çünkü herşeyi biz çok iyi biliyoruz, bizden başka kimse birşey bilmiyor gibi davranıyoruz.

Dünyada tek dertli bizmişiz gibi yaşıyoruz. Bırakın bitsin o şarj, çıkarın kafanızı pencereden dışarı, binin otobüse, metroya etrafınızda olup bitene bir bakın. Dışarıda insanlar ölüyor sıra birgün hepimize elbette gelecek ama o sıra gelmeden şöyle bakın etrafınıza. Sabah işe giderken tanımadığınız bir insana tebessüm edin, hiç birşey yapamıyorsak, onun gününü güzelleştirin. İnsanlara siz hatırlatın, tebessüm etmeyi. Dışarda insanlar ölüyor kolu, bacağı kopuyor, Bebek yaşta anne babasını kaybediyor, çocuk yaşta evlendiriliyor, bırak kıyafette beden aramayı kıyafet bulamıyor. O kadar uzaklaştık ki birbirimizden herkes herkese yabancı. Hangi ara böyle olduk oysa küçük çocuk görünce başını okşayan harçlık veren insanlar vardı biz o insanların evlatları değil miyiz ne değişti de biz hepimiz bu hale geldik.

Bizi biz yapan değerleri ne değişti de bir bir kaybediyoruz…

ad826x90
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Konum Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Konum Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470