Avrupa ülkeleri sınırlarını bugünden itibaren açmaya başladı

Almanya büyük ölçüde normale dönüyor

Almanya, Covid-19 salgını sebebiyle kara sınırlarında başlattığı kontrolleri 15 Haziran’dan itibaren kaldırmaya başladı.

İtalya’dan hava yoluyla gelenlere yönelik kontrolleri 15 Haziran’da, İspanya’dan gelenlere yönelik kontrolleri ise 21 Haziran’da sonlandıracak.

Almanya, AB ve Schengen ülkeleri ile İngiltere’ye seyahat uyarılarını da 15 Haziran’da kaldıracak, bunun yerine ayrıntılı olarak bu ülkelere seyahat edeceklere “seyahat tavsiyeleri” yayınlayacak.

AB dışındaki ülkelere ise seyahat uyarıları 31 Ağustos’a kadar uzatıldı.

Bu arada, seyahat uyarıları seyahat yasağı anlamına gelmediğinden, yaklaşık 3 aydır Türkiye’ye gerçekleşmeyen tarifeli uçak seferleri, yeniden başladı.

Almanya’da eyalet yönetimleri de normalleşme süreci kapsamında tedbirleri gevşetmeye devam ediyor.

Bavyera eyaletinde tiyatro ve sinema salonları 15 Haziran’dan itibaren yeniden açılacak.

Brandenburg’da sosyal mesafe kuralları çerçevesinde insanların toplanması konusundaki sayı sınırlandırması bugün itibarıyla kaldırılırken bu uygulama, Thüringen eyaletinde hafta sonu yürürlüğe girecek.

Birçok eyalette öğrenciler normal derslere başlayacak.

Berlin’de 16 Haziran’dan itibaren açık havada 500’e kadar kişinin katıldığı etkinlikler düzenlenebilecek.

Birçok eyalet otellere ve benzeri işletmelere turistlerin gelmesine izin verirken Bremen, Hessen ve Mecklenburg-Vorpommern eyaletlerinde yüzme havuzları 15 Haziran’dan itibaren yeniden açılacak.

Tüm eyaletlerde spor salonları, hijyen ve mesafe kurallarına uyulması şartıyla bu haftadan sonra müşterilere hizmet verebilecek.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Konum Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Konum Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.